Ulusal ve uluslararası

standartlara uygun

zafiyet analizlerini gerçekleştirin

Uygulamalarınızın ulusal ve uluslararası standartlara uygun zafiyet analizlerini gerçekleştirin.

Uygulama güvenlik değerlendirmeleri kapsamında geliştirilen uygulamaların içerisinde ulusal ve uluslararası standartların beklentilerini karşılayacak şekilde zafiyet analizleri gerçekleştirilmektedir.
Bu çalışmadaki temel amaç uygulamaların içerisinde bulunabilecek zafiyetlerin test aşamasında tespit edilerek sistemleri bu zafiyetlerin potansiyel yıkıcı etkilerinden arındırmaktır.

 

Firmamızda güvenlik değerlendirmeleri TS 13638 standardına uygun olacak şekilde sertifikalı ve konusunda uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır. Güvenlik değerlendirme süreçlerimiz TSE tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Uygulama güvenlik değerlendirmeleri kapsamında firmamız bünyesinde hem statik hem de dinamik analizler gerçekleştirilmektedir. En doğru yöntem bu iki metodun da birlikte uygulanabileceği, kaynak kod analizleriyle birlikte test ortamlarında güvenlik değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi olup, BEAM Teknoloji olarak müşterilerimize bu metodu önermekteyiz.

Uygulama güvenlik değerlendirmeleri kapsamında geliştirici tarafından geliştirilmiş kaynak kodlar ile birlikte uygulamanın yapılandırılması, kullandığı 3. parti kütüphane ve çatılar ile birlikte çalışır durumda olan yazılımın tamamının güvenlik değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir.

TS 13638 Standardına Uygun
Sertifikalı Uzman Personel
TSE Tarafından Onaylı
+Kaynak Kod Analizi
+Üçüncü Parti Kütüphane ve Çatıların İncelenmesi

Siber güvenlik talepleriniz için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Hemen İletişime Geçin