Developing Sustainability


Ortak Kriterler

Ortak Kriterler Değerlendirme & Danışmanlık

Devlet kurumlarına IT güvenlik ve alakalı ürünler sağlayan şirketler giderek daha fazla güvenlik gereksinimine uymak zorunda kalmaktadırlar. Bu gereksinimler sonucu gerçekleştirilen derinlemesine IT güvenlik testleri ve formal bir değerlendirme süreci sonucunda IT ürünlerinin doğru bir şekilde geliştirildiğinden ve olası tehditlere karşı dayanıklı olduğundan emin olunmaktadır.

ISO/IEC 15408 olarak da literatüre girmiş olan Bilişim Sistemleri için Ortak Kriterler Standardı IT ürün ve ağları için güvenlik özelliklerinin tanımlanması ve değerlendirilmesini tanımlayan güncel güvenlik standardıdır.

Ortak Kriterler katılan ülkelerin ilgili devlet kurumları tarafından desteklenen ilk uluslararası IT güvenliği değerlendirme ve doğrulama/sertifikasyonu standardıdır.

Sağladığımız servisler arasında;

  • Güvenlik Hedefi Dokümanı ve Koruma Profili hazırlanması ve değerlendirilmesi
  • Değerlendirme kanıtlarının hazırlanması danışmanlığı
  • Sertifikalı ürünlerin güncellenmesi
  • Ortak Kriterler Eğitimi
  • Ortak Kriterler Değerlendirmesi ve Sertifikasyonu

API Güdümlü Testler

Daha önce gerçeklenmiş ve başarıyla uygulanmış olan değerlendirme süreçlerimiz ve tecrübeli uzmanlarımız ile birlikte ürünlerinizi hızlı ve düşük maliyetlerle sertifikalandırabilirsiniz. Büyük, orta ve küçük boyutlu bütün geliştiricilerin ürünlerini başarılı bir şekilde değerlendirme ve sertifika sahibi yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.