Hakkımızda

BEAM Teknoloji

Güvenli ve kaliteli ürün üretme konusunda müşterilerine destek olan BEAM Teknoloji, ürünlerin tehditlere karşı hazırlıklı olarak geliştirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli çözümler sunmaktadır.

BEAM Teknoloji A.Ş.

“Yazılım Güvenlik ve Kalite Test Merkezi” olarak 2011 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 No’lu Kanun kapsamında Teknogirişim Sermaye Desteği ile kurulmuştur. Savunma Sanayi’ne ilave olarak Kritik Altyapılara sahip olan Kamu Kurumları, Finans ve Telekom alanında müşterilere sahip olan BEAM Teknoloji ulusal ve uluslararası birçok projeyi başarı ile tamamlamıştır.

Dijital dönüşüm süreçleri ile birlikte çok hızlı bir şekilde gelişen Siber Güvenlik alanında Ürün, Sistem ve Personellerin olası siber saldırılara karşı zafiyetlerinin tespit edilmesi, kapatılması ve iyileştirilmesi konularında uzmanlaşan BEAM Teknoloji A.Ş., sahip olduğu ulusal ve uluslararası birçok kurumsal firma için kurumsal vizyonu doğrultusunda ve güçlü Ar&Ge altyapısı ile çözüm ve hizmetler geliştirmektedir.

Temmuz 2015 tarihinde BT Ürünleri Güvenlik Değerlendirmesi alanında gerekli akreditasyon (TÜRKAK tarafından ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak akredite edilmiştir) ve lisans (TSE tarafından Ortak Kriterler ve Temel Seviye Güvenlik Değerlendirmeleri kapsamında lisanslanmıştır) süreçlerini tamamlayarak Türkiye’de yerleşik ilk özel akredite Siber Güvenlik Değerlendirme Test Laboratuvarı olmuştur.

BEAM Teknoloji, bilişim çözümlerinin uluslararası güvenlik değerlendirmelerinin yanı sıra sistemlerin sızma testleri için TSE tarafından A Tipi Sızma Testi Firması olarak yetkilendirilmiştir.

Akredite test ve değerlendirmeler konusunda sahip olduğu tecrübe ile test kapsamını sürekli geliştiren BEAM Teknoloji, 2019 tarihi itibariyle Ortak Kriterler ve Temel Seviye Güvenlik Değerlendirmelerine ilave olarak SOME Etkinlik Değerlendirmesini, TS ISO/IEC 25051 Uygunluk Değerlendirmesini, TS 13638 Sızma Testi Değerlendirmelerini de kapsamına eklemiştir.

BEAM Teknoloji A.Ş., Mayıs 2019 itibariyle MSB tarafından verilen Milli ve NATO Gizli Gizlilik Seviyesinde Tesis Güvenlik Belgesi sahibi olmuştur.

BEAM Teknoloji A.Ş., kurumsal kalite süreçleri için ISO 9001 standardına uygun olarak kurmuş olduğu altyapısını ayrıca Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini için ISO/IEC 27001 standardına uygun olarak belgelendirmiştir.

ODTÜ Teknokent Yerleşkesi içerisinde 320 metrekare alanda faaliyetlerini sürdüren BEAM Teknoloji A.Ş. sağladığı hizmetlerin yanı sıra Ar&Ge çalışmalarını da sürdürmekte ve özellikle Siber Operasyon Merkezi, Siber Güvenlik Farkındalığı, Test ve Değerlendirme Otomasyonu alanlarında çözümler geliştirmektedir.

Ortak Kriterler Sertifikasyon sürecinde, ürün geliştiricinin iddia ettiği güvenlik seviyesine ait kalite ve güvenlik gereksinimlerinin, Ortak Kriterler standardına uygunluğunu değerlendirir, Ortak Kriterler Sertifikasyonu sürecinin tüm aşamalarında müşterilerine yol göstermektedir.

Bünyesinde Ortak Kriterler Standardı kapsamında gerçekleştirilen testler sonucunda belgelendirilmiş olan bir ürünün sertifikası dünyada 31 ülkede geçerlidir.

Ayrıca, siber güvenlik alanında tehditleri minimuma indirecek çeşitli hizmetler ve çözümler sunmaktadır. Bunların arasında Kaynak Kod Analizi, Performans ve Yük Testleri, Entegrasyon ve Uyumluluk Testleri gibi hizmetlere ilave olarak Güvenli Yazılım Geliştirme Metodolojisi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Koruma Profili ve Gereksinim Belirleme, Risk Değerlendirme/ Risk Yönetimi gibi bilgi güvenliği süreçlerinin işletilmesi ve iyileştirilmesini sağlayan hizmetleri de müşterilerine sunmaktadır.

Ürün ve Sistemlerin Akredite ve Lisanslı Güvenlik Değerlendirmelerine ek olarak BEAM Teknoloji A.Ş., 2018 yılında olta.la isimli Personel Siber Güvenlik Farkındalığı Test ve Eğitimi çözümünü piyasaya çıkartmıştır. Yerli Malı Belgesi sahibi olan ve alanında tek yerli ve milli ürün olan olta.la, kurumsal Satış ortakları ile İstanbul ve Ankara’da satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren BEAM Teknoloji, 2019 yılı içerisinde bölge ülkelerde ihracat hedefine ulaşmak için de yatırımlarını sürdürmektedir.

Olta.la’nın yanı sıra hizmet verdiği Türkiye’nin en büyük şirketler grubu için Siber Operasyon Merkezi çözümü geliştiren BEAM Teknoloji, Arge projesi kapsamında geliştirdiği STAP çözümü hali hazırda 30 grup şirketi olan bir holding için 7/24 esası ile siber operasyon merkezi hizmetini geliştirmiş olduğu yerli ve milli yazılım çözümleri desteği ile sağlamaktadır. Tüm ağ ve iz trafiği STAP üzerinden izlenmekte ve anlık olarak ilgili taraflara bildirim yapılmaktadır.

Siber güvenlik talepleriniz için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Hemen İletişime Geçin