Developing Sustainability


Hakkımızda

Güvenli ve kaliteli ürün üretme konusunda müşterilerine destek olan BEAM Teknoloji, ürünlerin tehditlere karşı hazırlıklı olarak geliştirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli çözümler sunmaktadır.

BEAM Teknoloji A.Ş.

“Yazılım Güvenlik ve Kalite Test Merkezi” olarak 2011 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 No’lu Kanun kapsamında desteklenen Teknogirişim Sermaye Desteği ile kurulan BEAM Teknoloji A.Ş., geliştirmekte olduğu çözüm ve servislerle Bilişim Teknolojileri alanında güvenlik, performans ve kalite ihtiyaçlarını karşılamakta ve aynı zamanda sektörde “Üreticiden bağımsız ve tarafsız bir değerlendirme merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Hali hazırda Savunma Sanayi, Kritik Altyapılara sahip olan Kamu Kurumları, Finans ve Telekom alanında müşterilere sahip olan BEAM Teknoloji ulusal ve uluslararası birçok projeyi başarı ile tamamlamıştır. Temmuz 2015 tarihinde BT Ürünleri Güvenlik Değerlendirmesi alanında gerekli akreditasyon ve  TSE lisans süreçlerini tamamlayarak Türkiye’de yerleşik ilk özel Güvenlik Değerlendirme Laboratuvarı olan BEAM Teknoloji, dünyada bu alanda faaliyet gösteren sayılı laboratuvarlardan biri olma özelliği taşımaktadır.

2013 ve 2014 yıllarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından en başarılı 10  Teknogirişim Şirketi’nden biri olarak seçilen BEAM Teknoloji, 2015 yılında TÜRKAK tarafından Bilgi Teknolojileri Ürünleri testleri konusunda akredite olan yerli ilk özel laboratuvar olma hakkını elde etmenin haklı gururunu yaşamakta ve dünyada bu alanda faaliyet gösteren 65 laboratuvardan biri olma özelliği taşımaktadır. Ortak Kriterler Sertifikasyon sürecinde BEAM Teknoloji, müşterinin iddia ettiği güvenlik seviyesine ait kalite ve güvenlik gereksinimlerinin, Ortak Kriterler standardına uygunluğunu değerlendirir, standardın gerektirdiği dokümanların oluşturulması, güvenlik testlerinin değerlendirilmesi, Değerlendirme Hedefi(Target of Evaluation), Güvenlik Hedefi (Security Target (ST), Koruma Profillerinin (Protection Profile) tanımlanması konularında, kısacası Ortak Kriterler Sertifikasyonu sürecinin tüm aşamalarında müşterilerine yol göstermektedir. BEAM Teknoloji bünyesinde Ortak Kriterler Standardı kapsamında gerçekleştirilen testler sonucunda belgelendirilmiş olan bir ürünün sertifikası dünyada 26 ülkede geçerlidir.

Ortak Kriterler Değerlendirme Laboratuvarı olarak faaliyet göstermenin yanı sıra BEAM Teknoloji, siber güvenlik alanında tehditleri minimuma indirecek çeşitli hizmetler ve çözümler sunmaktadır. Bunların arasında Kaynak Kod Analizi, Performans ve Yük Testleri, Entegrasyon ve Uyumluluk Testleri gibi güvenlik analizi hizmetlerine ilave olarak Yazılım Geliştirme Metodolojisi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Koruma Profili ve Gereksinim Belirleme, Risk Değerlendirme/ Risk Yönetimi gibi bilgi güvenliği süreçlerinin işletilmesi ve iyileştirilmesini sağlayan hizmetleri de müşterilerine sunmaktadır. BEAM Teknoloji, elde ettiği bilgi birikimini ve tecrübelerini Bilgi Güvenliği Yönetimi, Web Uygulama Güvenliği, Güvenli Yazılım Geliştirme, Ortak Kriterler, CEH ve Veritabanı Güvenliği alanlarında düzenlediği eğitimlerle bu konularda bilgi sahibi olmak isteyenlere aktarılmasına da öncülük etmektedir.